سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (25)
عکس (140)
قرآن (202)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت

6 ترفند آشپزخانه ای!
این که کاری را همیشه به یک نحو انجام می دهید دلیل نمی شود بهترین شیوه باشد. اشتباهات روزمره ی آشپزخانه ای را که برایتان می گوییم بررسی کنید و ببینید چه راه های ساده تری وجود دارد که نمی دانستید.
1. تازه نگه داشتن سبزیجات
اگر گیاهان نرم و لطیف مانند ریحان، جعفری و گشنیز را در کیسه پلاستیکی یا ظرف نگهداری کنید، باعث پوسیده شدن و گندیدگی شان می شوید. بعد از شستن و آبکش کردن سبزیجات، آن ها را روی یک حوله پخش کنید تا رطوبت زیادی شان گرفته شود. سپس آن ها را به یک ظرف شیشه ای دهان گشادی که حدوداً دو سانتی متر آب ته آن ریخته اید انتقال دهید، مثل گلی که در گلدان می گذارید. ریحان باید بیرون از یخچال بماند تا برگ هایش تیره نشوند، سایر سبزیجاتی که نرم نیستند را می توانید با همان ظرف آب، پوشیده در کیسه پلاستیکی در یخچال نگهداری کنید.

2. نگهداری کنسروها
زمانی که یک کنسرو لوبیا را باز می کنید، همیشه مقداری از آن به ته قوطی چسبیده است و مجبورید با یک قاشق آن ها را خارج کنید و ممکن است دستتان با لبه های تیز قوطی بریده شود، اما اگر این قوطی ها را سروته نگهداری کنید تمام محتویات آن سمت سرِ قوطی بوده و بنابراین راحت خارج می شوند و نیازی نیست خودتان را به زحمت بیندازید.
3. باز کردن موز
بله درست است، همیشه موز را از سرش باز کرده و پوست می گیرید، خیلی وقت ها این شیوه درست است اما گاهی به موز سرسختی برمی خورید که نمی خواهد پوستش باز شود، و اگر نخواهید از کارد یا چاقو استفاده کنید در پایان موزی دارید که در اثر کشمکش شما له شده است. حقیقت این است که میمون ها موز را از ته آن پوست می گیرند و از آنجایی که آن ها در این زمینه خبره هستند، بهتر است شیوه آن ها را به کار ببرید! کافی است موز را سروته کنید و نیشگونی از ته آن بگیرید تا پوستش پاره شود، این هم یک ترفند!
4. پاره کردن فویل آلومینیوم
وقتی یک ورق آلومینیوم را پاره می کنید و تمام رول از جعبه اش خارج می شود، ورق ها مچاله و پاره می شوند و رولی خواهید داشت که به هم ریخته و ناصاف است. اگر انتهای جعبه رول را بررسی کنید، قسمتی را خواهید دید که جایی برای باز شدن است و نوشته شده: اینجا را فشار دهید. به همین راحتی و سادگی! اگر از این قسمت از رولتان استفاده کنید تا انتها همان جا می ماند چون وقتی که فویل را بیرون می کشید، رول در داخل جعبه سر جایش است؛ درست مثل جعبه دستمال کاغذی.
5. پوست کندن سیب زمینی
وقتی سیب زمینی را با چاقو پوست می کنید، به ناچار بخشی از سیب زمینی همراه پوست آن جدا می شود. اما راه دیگری هم وجود دارد: مثل همیشه سیب زمینی را بشویید، سپس دور تا دور کمر سیب زمینی خراشی ایجاد کنید و آب پزش کنید البته نه تا حدی که خیلی نرم شود و سپس آن را با آب سرد آبکشی کنید و با انگشتانتان پوستش را از دو طرف بکشید. تمام!
6. تمیز کردن ماکروویو
احتمالاً ترجیح می دهید به دندانپزشکی بروید اما جرم چسبناک و چرب درون ماکروویو را نسابید. راه ساده تری هم وجود دارد، یک اسفنج خیس را حدوداً یک دقیقه در ماکرویو حرارت دهید. بخار رطوبت اسفنج باعث نرم شدن جرم های سخت شده می شود و بنابراین می توانید به راحتی آن ها را بزدایید. ضمناً این حرارت، میکروب های نهفته در اسفنجتان را نابود خواهد کرد.
منبع سایت تبیان

مطالب مرتبط
دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه